0
0

چرا باید تعادل در زندگی را همیشه رعایت کنیم؟

1882 بازدید

چرا باید تعادل در زندگی را همیشه رعایت کنیم؟

 اکثر ما با مفهوم YingYung آشنا هستیم تصویری که در زیر نمایانگر هست نشان میده این مفهوم از دو بخش سیاه و سفید تشکیل شده ومفهومی که مخاطب انتقال میده این هست که هر سیاهی نیاز به بخشی سفید داره و هر سفیدی هم برای معنا پیدا کردن نیاز به وجود سیاهی داره و هر دو این مفهوم در کنار هم دیگه هستند که معنی خاص و منحصر به فرد خودشون رو پیدا میکنن.


تعادل در زندگی

به صورت نمادین اگر این مفهوم بخواد معنا بشه در کنار تمام بعد های زندگی ما تعادل سیاه و سفید رو درک کردیم و واضح ترین درک از این نماد شب و روز هستن. تا زمانی که شب وجود نداشته باشه روز معنای خاص خودش رو نداره و تا زمانی که روز وجود نداشته باشه شب معنای خاص خودش رو نداره زمانی که به عمق مفهوم این دو موضوع توجه میکنیم، متوجه میشیم که هر دو جنبه مزایای مثبتی در درون خودشون نهان کردن هردو جنبه هم مزایای منفی درونشون نهان شده، قرار هست که در این مقاله مفهوم هر دو این جنبه ها رو در بخش های مختلف زندگی درک کنیم تا هرچه بهتر اصل تعادل رو در زندگی اجرا کنیم و این قانون معجزه بخش تمام بعد های زندگی ماست.

ما مفاهیم بسیار زیادی رو در دنیا داریم که هردو داری دو جنبه هست که نمونه های از اون رو بیان میکنیم
بعد مثبت در کنار بعد منفی، غم در کنار شادی، محبت در کنار بی محبتی، خنده در کنار گریه، ثروت در کنار فقر، عشق درکنار نفرت
و… موارد بسیار دیگه
اگر به اکثر این موارد توجه کنیم متوجه میشیم که مفهوم YingYung در تمام بعد های زندگی رعایت شده و این معنا و مفهوم اصل تعادل رو برای همه چیز به وجود آورد تا زمانی که نفرتی وجود نداشته باشه، عشقی معنایی نداره تا زمانی که شادی وجود نداشته غم معنایی نداره و همین جورکه به این موارد توجه میکنیم متوجه میشیم که وجود این موارد مکمل یکدیگر هستند ولی خیلی از انسان ها این مفهوم رو به صورت صحیح درک نکردن که در جنبه های زندگی باید رعایت کنند.

مثالی بسیار واضح برای درک این موضع در رفتار های زندگی اگر شما شخصی باشید که به صورت مداوم در حال استراحت کردن و تمایلی به کار کردن نداشته باشید شما تنها روی یک بعد رفتاری خودتون تمرکز کردین و یک بعد اساسی زندگی برای شما به تعادل نرسیده، اگر تمایل شما به کار کردن کمتر و کمتر بشه یک جنبه زندگی شما از بخش های مختلفی روبه فرسایش میره عملکرد ذهن شما تحلیل میره، قدرت ماهیچه های شما کمتر میشه و دچار بیماری های مختلف میشید. این چند مورد تنها مواردی هست که باعث شکل گیری بعدی خراب در زندگی شما میشه ولی اگر شما درک کنید که استراحت در کنار کار هست که معنا پیدا میکند و زمانی که شما تلاش میکنید و ذهن شما و ماهیچه های شما در حالت فعالیت کردن و رشد پیدا کردن هست وقتی که تا حد مطلوب رشد برای اون انجام شد استراحت اون رو وارد بعد باز پروری میکنه و انسان رو آماده برای رشدی تازه تر میکنه به این دلیل که دو مفهوم این جبهه در کنار هم هست که معنا پیدا میکنن.


    مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد میکنم : هیپنوتیزم تاثیرش بر موانع ذهنی چیست؟


مثال دیگه که برای مفهوم این مقاله میشه بیان بشه این هست که شما اگر شخصی باشید که به صورت مداوم در حال پرخوری باشید و اضافه وزن پیدا کنید زمانی که شما تعادل رو در زندگی برای خودتون رعایت نمی کنید و از غذاهای سالم و مناسب برای رشد و تغذیه خودتون استفاده نمی کنید، شما در حال پر کردن بعد سیاه زندگی خودتون هستید و این بعد سیاه بعد از یک مدت که ظرفیتش پر بشه در قالب های مختلف خودش به بیرون میزنه مثل بیماری های قلبی، سکته و موارد مختلف و شما رو مجبور میکنه که حد تعادل رو مجدد رعایت کنید با پرهیز غذایی و استفاده از غذاهایی مناسب شما رو وادار میکنه تا به بعد سفید خودتون برگردین.
اگر توجه به این اصل همیشه در زندگی رعایت بشه نیاز به این نیست که مدت زمان بسیاری انرژی برای یک بعد منفی گذاشته بشه و مدت زمانی هم برای یک بعد مثبت وقتی حد تعادل رعایت بشه انرژی های درونی برای کارهای بهتر در زندگی گذاشته میشه.

اگر انسان ها همیشه یادشون باشه که در کنار جنبه مثبت زندگی جنبی منفی زندگی رو هم رعایت کنند حد تعادل همیشه در زندگیشون رعایت میشه و انرژی درونی اونها که عامل بسیار مهمی برای رشد و باز پروی اونها هست در مسیر درست صرف میشه.
انسان ها نیاز هست که حد تعادل رو برای کار، پول، محبت، تفریح و جنبه های مختلف زندگی خودشون درک کنند و متوجه باشن
زمانی که چیزی بیش از حد براش ارزش گذاشته بشه از سویی دیگه باعث خرابی جنبه ای دیگه میشه و زمانی که حتی برای خوبی بیش از حد ارزش گذاشته بشه به مرور اون خوبی هم باعث خرابی جنبه دیگه ای از زندگی میشه.
در صورتی که درک کنیم جنبه سفید هر کاری در حد مناسبش باشه و جنبه سیاه هر چیزی هم رعایت بشه به نوعی اون موضوع به حد تعادل در طبیعت رسیده و یک پایداری مناسب رو درون خودش جا داده و نهادینه کرده که باعث موندگاریش میشه.
نیاز هست که شما دوست عزیز با مطالعه چندین باره این مقاله و درک اون در زندگی مسیر مناسبی برای هدایت انرژی های درونیت به دست بگیری، انرژی درونی ما انسان ها همیشه در حال تخلیه شدن هست ولی اگر در مسیری قرار بگیره که یک اتفاق درست با اون رقم بخوره به این صورت هست که معجزه ی شگفت انگیزی برای انسان ها رخ میده.
امیدوارم مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشه در صورت داشتن هر سوالی تیم ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هست
همچنین بسیار خوشحال میشیم که نظرات شما عزیزان رو درباره این موضوع مطالعه کنیم
حتما اینستاگرام ما که در زیر پست قرار داده شده رو دنبال کنید تا از جدید ترین مطالب با خبر باشین

4.2/5 - (5 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://erfanmousavi.com/?p=1197
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
عرفان موسوی
اعتقادم بر این هست آموزش یکی از ارکان اصلی دنیا هست و انسان ها برای بهتر زندگی کردن نیاز به آموزش دیدن دارند رسالت من هم بر این هست اگر یادگرفتم بهتر زندگی کنم این رو به انسان ها دیگه هم آموزش بدم تا دنیا جای بهتری برای زندگی شود
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چرا باید تعادل در زندگی را همیشه رعایت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.