0
0

هیپنوتیزم تاثیرش بر موانع ذهنی چیست؟

1362 بازدید

در زندگی انسان ها گاهی اوقات دچار محدودیت ها و موانعی از سمت ذهن خود می شوند که تاثیر گرفته از عوامل بیرونی هست.

به عنوان مثال شخصی نمونه پروژه کاری بسیار مهمی را در زندگی شخصی اجرا میکند و به دیدگاه خود فرد این پروژه فوق العاده ارزشمند هست و به خاطر زمان بسیار زیادی که صرف تحلیل و طراحی و اجرای این پروژه گذاشته، فوق العاده به خودش افتخار میکند.

اما زمانی که این پروژه در بین عامه مردم به نمایش گذاشته می شود، باعث می شود شخص با دیدگاه ها و باورهای بسیار محدود کننده ای که افراد مختلف نسبت به پروژه دارند رو به رو شود و تاثیر این دیدگاه ها برشخص باعث تضعیف روحیه و کمبود عزت نفس و دل زدگی شخص از انجام مجدد کار شود.

معمولا وظیفه اولیه اشخاصی که در کنار فرد هستند، این هست که با دادن روحیه و انگیزه به شخص فرد رو مشتاق کنند که مجدا به مسیرخودش ادامه دهد و تحت تاثیر این دیدگاه ها منفی خودش رو قرار ندهد.

اما متاسفانه دلداری دادن و دادن روحیه به شخص دراین موقعیت فایده بسیاری ندارد و ریشه اصلی رخ دادن این اتفاق تضعیف روحیه و به وجود آمدن محدودیتی از جانب ضمیر ناخودآگاه شخص در ذهنش هست.

مهم ترین کاررفع این موانع به وسیله هیپنوتیزم و پاکسازی و برنامه سازی مجدد ذهن برای شروع دوباره است.
مهم ترین کارکرد هیپنوتیزم ایجاد تمرکز کافی برای فکرهست و این تمرکز در حالت عادی درصد بسیاری پایینی برای ذهن وجود دارد.

نقش هیپنوتیزم در از بین بردن موانع ذهنی

زیرا انسان در طی روز در حال مجادله با هزاران فکر و مشغولیت ذهنی هست و به همین دلیل هست که اشخاص در حالت تمرکز عادی و با دلداری داده شدن معمولی بهبودی در حالت منفی ذهنی ایجاد شده از جانب ذهن برای آنها به وجود نمیاد.

پیشنهادات و نصیحت های معمولی برای این اشخاص کار سازی چندانی ندارد و فقط قسمت های کوچکی از ذهن رو درگیر می کنند که باعث درصد نا چیزی آرامش شود.

قطعا انسان های بسیاری رو مشاهده کردین که بعد ازاین که در جنبه های مختلف مثل روابط عاطفی و یا مسائل کاری و مالی دچار مشکل میشوند تا مدت زمان بسیاری دچار گیجی هستند.

این افراد زمانی بسیاری رو باید صرف کنند تا شاید مقدار ناچیزی از درد به وجود آمده برای آنها تسکین پیدا کنه و ریشه این موضوع به پروسه برخورد ضمیر ناخودآگاه با این مساله مربوط هست.

به وجود آمدن مشکلاتی مانند حافظه ضعیف ومشکل تمرکز حواس و… نیز از مواردی هست که براثر ایجاد مانع ذهنی برای شخص از طرف ذهنش برای اون ایجاد شده .

از بین بردن کامل الگوهای رفتاری نامناسبی که باعث ایجاد تنش و تغییر رفتار در زندگی ما شوند به وسیله هیپنوتیزم امکان پذیر هست واین کار به وسیله ایجاد فضایی جدید و تصویر جدید از موقعیت دلخواه برای ضمیر ناخودآگاه امکان پذیر میشود.

جایگزین کردن یک الگوی رفتاری و تصویر جدید با دیدگاه والگوی رفتاری نامناسبی که برای ضمیر ناخودآگاه تعریف شده باعث میشه که ذهن تمایل بیشتری پیدا کنه برای تجربه کردن و حرکت کردن به سمت موضوعات و الگوهای رفتاری جدید.

بیشتر بیماری هایی که برای یک شخص به وجود میاد تاثیر گرفته شده از یک موقعیت و الگوی رفتاری اشتباه هست به عنوان مثال انسانی که درگیر بیماری سرطان شده است تاثیر گرفتن سلول های بدن و تورم پیدا کردن به شکل غده های سرطان ظاهر شدن به دلیل احساسات سرکوب شده و موانعی هست که برای شخص در طی مدت زمان زندگی به وجود آمده است.

این شخص توانایی ابراز کردن از اون گرفته شده و احساسات اون سرکوب شده و حمل این احساسات سرکوب شده در چندین سال به صورت نشخوار ذهنی با تصور اینکه اگر توجه به احساس مورد نظرش یا کار مورد علاقش بیشتر میکرد و شخصی مانع ابراز کردن خودش و سرکوب احساساتش نمی شد پیشرفت و زندگی بهتری رو تجربه میکرده.

جمع شدن احساسات این شخص و سرکوب شدن و توجه نشدن به این احساسات در بازه زمانی بلند مدت تاثیر خودش رو بر بدن فرد نمایان میکنه و ضمیر ناخودآگاه به شکل تاثیر روی سلول های بدن و ایجاد بیماری مثل سرطان اون رو تخلیه میکنه.

شاید از خودتون بپرسید پس انسان هایی که به صورت نسل وار دچار یک بیماری میشن به چه دلیل هست؟
روند شکل گیری یک بیماری در یک شخص بر روی DNA اون شخص تاثیر میذاره و این انتقال DNA در تولید مثل بر روند شکل گیری انسان های نسل بعد اون خانواده هم تاثیر میذاره و این چرخه به صورت مستمر ادامه پیدا میکند.

در این لحظه هست که مشاهده میکنید مادر، فرزند، نوه و… یک نسل به عنوان مثال دچار بیماری ضعیفی بینایی هستند.
آیا روند این موضوع و انتقال بیماری امکان پایان یافتن نیز دارد؟

جالب هست بدونید انسان توانایی تغییر DNA خودش رو به وسیله ضمیر ناخودآگاه داره به وسیله تاثیر گذاشتن با هیپنوتیزم بر ذهن شکل DNA زمانی که تغییر کند در یک شخص در روند انتقال بیماری به نسل های بعد هم جلوگیری می کند و هیپنوتیزم وبرنامه ریزی ذهن عملی هست که این قابلیت رو برای انسان فراهم میکنه.

بسیار لازم هست که افراد در مواجه با بیماری هایی که برای اونها به وجود میاد فورا به دنبال ریشه یابی شیمیایی برای درمان اون نباشن و متوجه باشن ذهن هر فرد بهترین درمان گر فرد هست فقط باید موانع ذهنی ایجاد شده برای اون رو از بین برد.

امیدوارم این مقاله از وب سایت گروه تحقیقاتی عرفان موسوی برای شما مفید بوده باشه.
مشتقانه آماده شنیدن نظرات شما عزیزان هستیم
هم چنین به شما در تین زمینه مطالعه مقالات زیر را نیز پیشنهاد می کنیم

جذب رابطه عاطفی ایده ال به وسیله هیپنوتیزم چگونه است؟
نقش عزت نفس در زندگی چیست؟

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://erfanmousavi.com/?p=1360
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
عرفان موسوی
اعتقادم بر این هست آموزش یکی از ارکان اصلی دنیا هست و انسان ها برای بهتر زندگی کردن نیاز به آموزش دیدن دارند رسالت من هم بر این هست اگر یادگرفتم بهتر زندگی کنم این رو به انسان ها دیگه هم آموزش بدم تا دنیا جای بهتری برای زندگی شود
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد هیپنوتیزم تاثیرش بر موانع ذهنی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.