0
0

همه چیز ذهن ما رو هیپنوتیزم میکنه؟

1100 بازدید

تیتر این مقاله جای شک برای ما به وجود میاره که آیا ما در زندگی به صورت مداوم در حال هیپنوتیزم شدن هستیم

چطور این اتفاق رخ میده؟

 در این مقاله قصد داریم برای شما بیان کنیم که چطور خیلی از مشکلات شما خیلی از گرفتاری ها فقط به دلیل محتوا هایی هست که  در زندگی در مرکز توجه شما  قرار دارد و چطور به وسیله توجه کردن به این موارد به ساده ترین حالت شما خودتون رو از موقعیت های مناسب زندگی دور میکنید.

خوراک ذهن چی هست؟

به صورت واضح بخوام بیان کنم شما روزانه از طریق تمام محتواهایی که در طی روز و شب در حال  مشاهده هستید مشغول تهیه خوراکی برای ذهنتون هستید و این خوراک ذهن چه عملکردی برای شما داره، نقش اون نقش یک هیپنوتیزم کننده عالی در زندگی شماست.

ذهن

ذهن

درسته، شما به وسیله ی محتوایی که از طریق تلوزیون مشاهده می کنید، فیلم هایی که می بینید، موسیقی هایی که گوش می کنید، شبکه های مختلف اجتماعی، شما به صورت مداوم در حال هیپنوتیزم شدن هستید وتاثیر مستقیمی بر روی تفکرات، باورها وانتخابات شما میزاره و حتی دوستان و اطرافیانی که بیشترین رفت وآمد رو با اونها دارید هم یک نقش اساسی بر روی انتخاب ها و رفتار های شما دارند.

چطور امکان داره؟

 تفکرات و ذهنیت های مختلف که در قالب محتوا برای ذهن شما ارسال میشه برای شما ایجاد باور میکنه واین ایجاد باور کم کم تبدیل به یک الگوی رفتاری برای شما میشه به عنوان  مثال موسیقی غمگینی که گوش می کنید به صورت مستقیم با ارسال باورهای نادرست درباره روابط عاطفی بر روی خراب شدن رابطه های شما به صورت ناخودآگاه تاثیر داره.

یا فیلم هایی که محتوای اونها مفاهیم نادرستی  رو انتقال دادن راجع به ثروتمند بودن و به نوعی ثروتمند بودن رو نامناسب میدونن و یک جلوه نادرست روی برای ذهن مخاطب بیان میکنن، در حال دور کردن شما از باور های مناسب ذهن و از ثروتمند بودن هستن.

استفاده از هرگونه محتوایی که یک مرحله باعث بهتر شدن زندگی شما نشه قطعا ضربه تخریبی که وارد زندگی شما میکند چندین برابر هست.

محتوای نامناسب و باوری که در حال انتقال به شما هست نقش اساسی در تخریب موقعیت های مناسب شما در زندگی داره برای ذهن شما فرقی نداره که یک باور رو از یک فیلم سینمایی بگیره یا از موسیقی یا متن و یا حتی از بهترین دوست و فامیل اون باور اگر مناسب باشه باعث حرکت بهتر شما میشه به مرور و اگر نامناسب باشه باعث دور شدن شما از بهترین موقعیت زندگی میشه.

چطور کنترلش کنیم؟

شاید همینطور که در خوردن یک غذا وسواس بکار میبریم، که در تهیه اون از چه مواد مرغوبی استفاده شده، طعم ومزه اون به چه شکلی هست و چه شکلی پخت شده نیاز هست همون قدر که به خوراکی که وارد معده ما میشه اهمیت میدیم همون قدر به خوراکی که ذهن ما رو شکل میده و زندگی ما رو شکل میده اهمیت بدیم به صورت وسواس گونه نمیخواد این اتفاق بیفته.

فقط متوجه باشیم چه محتوای صوتی و ویدیوی و یا مطلبی رو وارد ذهن خودمون داریم میکنیم

هر مطلبی مناسب دیده شدن یا خواندن و شنیده شدن نیست لازم هست برای ورودی های ذهنمون فیلتر مخصوص قرار بدیم.

3.7/5 - (3 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://erfanmousavi.com/?p=1514
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
عرفان موسوی
اعتقادم بر این هست آموزش یکی از ارکان اصلی دنیا هست و انسان ها برای بهتر زندگی کردن نیاز به آموزش دیدن دارند رسالت من هم بر این هست اگر یادگرفتم بهتر زندگی کنم این رو به انسان ها دیگه هم آموزش بدم تا دنیا جای بهتری برای زندگی شود
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد همه چیز ذهن ما رو هیپنوتیزم میکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *