0
0

بهترین راهکار حذف عادت های بد چیست؟

1276 بازدید

عادت های بد مهم ترین دلیلی هست که باعث افت کیفیت زندگی ما و نرسیدن به هدف ها و خواسته هاست.
امروز در این مقاله قصد داریم که با هم بررسی کنیم چه مقدار توانایی این رو داریم که عادت های بد زندگیمون رو حذف کنیم و خود هیپنوتیزم چه نقشی در حذف عادت های بد زندگی ما داره.

اصلا عادت چی هست؟

عمده رفتارهایی که ما به صورت روتین در حال انجام دادنشون هستیم عادت نام داره. حالا این عادت ها تنها مربوط به نوع تغذیه یا خواب و… نیست. بلکه خط فکری و نوع فکر کردنی که ما به موضوعات مختلف هم داریم نوعی عادت هست.

چی شد؟ پس ما دو نوع عادت داریم

یک سری عادت ها مربوط به عادت های رفتاری ماست که شامل نوع تغذیه ای که میخوریم که ممکن هست خوب باشه یا بد، یا نوع خواب ما و یک سری رفتار های بد مثل سیگار کشیدن و… این های عادت های فیزیکی ما هستند،

که اکثر اوقات یک سری از این عادت ها به نحو بد انجام دادنشون باعث ایجاد ضررهای بسیاری در زندگی ما میشن و بر عکس عادت هایی که موجب به وجود امدن تاثیرات خوب در ما میشن باعث رشد و پیشرفت ما هستن.

عمده عادت های ما در زندگی تعریف شده از مسیر عصبی هست که ما برای شکل گیری اونها در ذهنمون میسازیم

حالا مسیر عصبی چی هست؟

ذهن ما تشکیل شده از نورن های بسیاری هست اگر به شکل مغز دقت کنید درزیر

بهترین راهکار حذف عادت های بد

متوجه این خط های مسیر عصبی میشین خط هایی که در حال رد و بدل کردن پالس های الکترونیکی بین هم هستند

زمانی که ما رفتار جدیدی رو در زندگی شروع به انجام دادن میکنیم یک پالس عصبی جدید در ذهنمون در حال شکل دادن هستیم و زمانی که هر روز اون رفتار رو تکرار میکنیم روز به روز به واسطه تکراری که برای اون مسیر به وجود میاد اون عادت رفتاری درون مغز ما قوی و قوی تر میشه.

به عنوان مثال شما تصمیم میگیرید هر روز پیاده روی رو برای داشتن سلامت بیشتر در زندگی داشته باشید،مسیر رفت و آمدی رو برای شروع فعالیتتون انتخاب میکنید و تصمیم میگیرید روزی نیم ساعت مشغول پیاده روی باشید.

در هفته های اول اجرای هدفتون سخت هست براتون انجامش و احتمال زیاد فشاری رو در درون پای خودتون احساس میکنید و بیشتر تمایل دارید به انجام ندادن این هدف تا انجام دادنش، بعد ازیک هفته فشار اوردن و تحمل تمام جنبه های هدفتون اون موقع انجام این عمل راحت تر برای شما میشه با اشتیاق بیشتری شروع میکنید به انجام دادن این کار و یک روند روتین برای شما میشه.

چه اتفاقی رخ داد؟

بله به دلیل اینکه شما پافشاری بر انجام یک عمل داشتین مسیر عصبی عادتی که در حال شکل دادن بهش بودین به خوبی ساخته شد و شما این هدف و عادت رو برای خودتون شکل دادین.

روند شکل گیری عادت های فیزیکی و حتی فکری واحساسی که در درون ما نهادینه میشن به دلیل ساختن و تکرار بر روی مسیر عصبی بوده که در حال شکل دادن به اون بودیم.

بدن ما انسان ها به نحوی شکل گرفته که توانایی وقف دادن خودش به هر عادتی رو ذره ذره شکل میده، عادت های برای ما مثل آبی هستند که  با توجه به هر ظرفی شکلی به خودش میگیره و بدن ما هم ذره ذره خودش رو هم رنگ و شکل عادت هامون میکنه.

هیپنوتیزم در این بین چه تاثیری بر روی حذف عادت های برای ما داره؟

بعضی از عادت های ما در زندگی ریشه بسیار عمیقی در ذهن ما دارند که برای تغییر اونها نیاز هست که مدت زمان بسیار زیادی رو سپری کنیم و رفتار های جدیدی رو بارها و بارها تکرار کنیم به صورت آگاهانه تا این تغییر برای ما رخ بده.

اما اگر زمانی آگاه نباشیم بر روی مسیری که انجام میدیم به صورت ناگهانی تلاش های ما بدون نتیجه میمونه و مسیر شکل گرفته از بین میره.

قانونی وجود داره در شکل گیری نهایی برای یک هدف شما باید به مدت زمان های بین 90 روز تا 180 روز و360 روز روند شکل گیری و مسیر عادتون رو رعایت کنید تا مسیر عصبی با قدرت هرچه بیشتر جزی از روند زندگی شما بشه توجه به این موضوع برای تغییر عادت های زندگی یک کلید فوق العاده برای موفقیت است.

اما هیپنوتیزم چطور این روند را تغییر می دهد ؟

علم هیپنوتیزم با تمرکز دقیق بر روی مشکلی که برای  شما تبدیل به یک عادت مخرب شده توجه میکنه و با برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخوداگاه که مهم ترین عامل مدیرت رفتارهای ما هست ریشه اون باور و رفتار مخرب رو تخریب و با برنامه ریزی مجدد ذهن در راستای هدف و خواسته ای که دارید شما رو تبدیل به فرد جدید میکنه .

جالب این هست که دیگه نیاز به طی کردن پروسه بلند مدت تغییر عادت ها برای شما وجود نداره و با صرف کم ترین زمان ممکن بیش ترین و عالی ترین نتیجه رو بدست میارین و وارد یک تغییر  جدید و شکل جدید از زندگی میشید.

عادت های ما به نوعی بهترین دوست و بد ترین دشمن ما هستن، یک عادت ایجاد شده صحیح میتونه ما رو به بهترین نتایج در زندگی برسونه و یک عادت مخرب توانایی این رو داره که زندگی ما رو به بدترین شکل ممکن تخریب کنه.

در دنیا تکنولوژی امروز با روند رشد بسیار زیاد نیاز هست که عادت های مخربی که در زندگی داریم با تمرکز کردن و توجه کردن بهشون در راستای بهبود یا تخریب اونها اقدام کنید.

بودن بیش از اندازه در شبکه های مجازی، عادت های غذایی ناسالم و عادت های رفتار اجتماعی که باعث تخریب عزت نفس و اعتماد به نفس میشود.

نیاز هست تا با آگاهی هر چه بیشتر بر روی عادت ها یک روند جدید رو در زندگی برای خود پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://erfanmousavi.com/?p=1368
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
عرفان موسوی
اعتقادم بر این هست آموزش یکی از ارکان اصلی دنیا هست و انسان ها برای بهتر زندگی کردن نیاز به آموزش دیدن دارند رسالت من هم بر این هست اگر یادگرفتم بهتر زندگی کنم این رو به انسان ها دیگه هم آموزش بدم تا دنیا جای بهتری برای زندگی شود
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین راهکار حذف عادت های بد چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.